Hakkımda

Lütfi Kılıç Kimdir?

1967 yılında Aksaray'ın Ağaçören ilçesinde bulunan Kurtini köyünde doğan Lütfi Kılıç, İlkokulu Kurtini köyünde yeralan ilkokulda okumuş, liseyi ise Ankaranın Şereflikoçhisar ilçesinde bulunan Şereflikoçhisar Lisesi'nde okumuştur.Daha sonrasında ise Trakya Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü başarıyla tamamlamıştır 80'li yılların sonlarından itibaren İzmir'in Karşıyakasına yerleşen Kılıç, Tijen Kılıç ile evli olup, biri lise öğrencisi diğeri ise Yazılım Mühendisi olan; Aybars Kürşat ve Kaan isimli 2 oğlu bulunmaktadır.94 yılından beri Karşıyaka'da yer alan Maktes isimli firması ile bugüne kadar tüm İzmirlilere ısıtma ve soğutma sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.Birçok memnun müşterisi sayesinde bayisi olduğu Vaillant firması tarafından Senelerce üst üst'e Müşteri Memnuniyeti ve Kalite ödülü firmasına verilmiştir. Ayrıca, yine Maktes isimli firması bünyesinde Karşıyaka Çarşı'sı içersinde bulunan, Telekominikasyon sektöründe yer alan bir firması daha bulunmaktadır.Bunun Haricinde 2014 yılında yine Karşıyaka'da yer alan ve Kuru Temizleme alanında faaliyet gösteren bir şubesi daha bulunmaktadır.

1997 - 2000 yılları arasında Karşıyaka Ülkü Ocakları bünyesinde görev yapmıştır.Daha sonrasındaki 3 yıl içerisinde ise Karşıyaka Milliyetçi Hareket Partisi İlçe yönetiminde görev almıştır. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler seçimlerinde Karşıyaka Belediye Meclis Aday'ı gösterilen Lütfi Kılıç, siyasi kariyerine'de bu seçim ile başlamıştır. Seçim sonrasında 2009 yılı içerisinde yapılan kongre sonucunda MHP İzmir il yönetiminde görev almıştır. 31 Aralık 2010 yılında milletvekili aday adaylığı için bu görevinden istifa eden Kılıç, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 24. Dönem 2. bölge 10. sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir.2012 - 2013 yıllarında tekrar MHP İzmir İl teşkilatın da yönetim'de görevlendirilen Kılıç, 2013 yılında MHP Karşıyaka İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini yapmıştır. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler genel seçimleri doğrultusunda MHP Karşıyaka İlçe başkanlığındaki görevinden istifa eden Kılıç, Karşıyaka Belediye Başkanlığı için aday olmuştur.Son olarak da, Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 25. dönem Türkiye genel seçimlerinde 1. bölge 13. sıra Milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.

Sosyal ve Siyasi Çalışmaları

Bunların yanı sıra, bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşunun kurulması ve yürütülmesi aşamasında birçok farklı görev ve konumda bulunmuştur. Bunlardan bazıları ise şu şekilde;

  • İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi,
  • İzmir Aksaraylılar Derneği Başkanlığı
  • İzmir Şereflikoçhisarlılar Derneği Kurucu Üyesi
  • Deksim İş Adamları Derneği Kurucu Üyesi,
  • Karkad İş Adamları Derneği Kurucu Üyesi,
  • Çakabey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kurucu Üyesi,
  • MMO İzmir Üyesi,
  • Karşıyaka Spor Kulübü Üyesi,
görevlerinde bulundu…